Založ si blog

Medeco a postrehy z kongresu Hotelierov na Štrbe

Nieje mojim snom byť všade prvý. Niekedy je zaujímavejšie ostať trochu pozadu a pozorovať to čo sa deje tam vpredu. Občas to pomáha vašemu napredovaniu a občas zas upozorní na chyby ktorým sa chcete vyhnúť.
Tak tomu bolo aj na poslednom kongrese hotelierov, ktorý sa konal na Štrbskom Plese. Už príchod v nedeľu večer mi dal pocítiť, že Tatry sú úplne prázdne a tma v hoteloch dávala jasne pocítiť, že boj o klientelu a naplnenie lôžkovej kapacity tak skoro nevyhráme. Hoci si presne nepamätám presný dátum smršte, ktorá sa prehnala našimi veľhorami, viem, že to bolo už dosť dávno na to, aby sa niečo zmenilo. Možno som to nepostrehol, ak to tak je prosím upozornite ma. Okrem výstavby a prestavby niektorých hotelov na mňa Štrbské pleso pôsobilo veľmi šedo a chladne. Možno to bolo ročným obdobím a možno to tak má byť. Možno preto, lebo sme to my Slováci. Čo sa na jednej strane zdá ako nedostatok na druhej strane musím povedať, že služby počas pobytu boli veľmi príjemné a strava taktiež. Hotel Patria sa určite zmenil a prostredie vo vnútri hotela je pohostinné. Niečo ale tým Tatrám stále chýba.
To čo nám všetkým uniká je spolupatričnosť a súcit jedného s druhým. Myslím že hotelieri sa samy presviedčajú o tom, že pokiaľ nebudú ťahať za jeden koniec povrazu, nikam sa nedostanú. Škoda, že závisť, arogancia a tvrdohlavosť je silnejší pán ako my samy.
Na druhý deň ráno sme postavili stánok MEDECO rozložili zariadenia a očakávali ako bude klientela reagovať. Naša firma sa zaoberá hygienou rúk, ich dezinfekciou najmä na miestach, kde hrozí prenos infekčných ochorení, čo by v hotelovej praxi nemal byť neznámy pojem. Je predsa na mieste dodržiavať hygienu v hoteloch, kuchyniach, reštauráciach a pod. Salmonela už neraz zkomplikovala život mnohým.
Ide o bezdotykové zariadenie, ktoré sa spúšťa senzorom. Účinnou látkou je isopropylalkohol, ktorý je samozrejme v prvej fáze cítiť, potom keď sa alkohol odparí asi tak za 10- 15 sek. ostanú ruky hebké a mentolový fragment vynikne. Výsledkom sú dezinfikované ruky až v chirurgickej kvalite.
Ešte dobre, že k tomu nemáte poháre! A to sa dá aj piť? To keby prišli naši, tak Vám to všetko vypijú… Dialekt nepridávam.
Nemám nič proti názorom a zábave, aj ja sa veľmi rád pobavím keď môžem a keď je to na mieste.
Kongres bol určený pre hotelierov a tí tam aj boli, aspoň dúfam. Žiaľ tie reakcie nenasvedčovali, že všetci sem prišli s rovnakým zámerom-posunúť služby HORECA smerom vpred.
Kongres sa niesol v duchu dobrých zaujímavých a menej dobrých prednášok a príspevkov. Najsmutnejšie boli tie,ktoré sa zaoberali aj politikou nakoľko pri vnorení sa do tejto problematiky sa vnucoval pocit bezmocnosti. Preto som aj zhodnotil že činnosť tejto organizácie je večný boj. Týmto im prajem veľa síl a úspechov nakoľko som si uvedomil ako ťažkú úlohu presadzujú.
My sme sa najviac posúvali vtedy, keď sa pristavovali mladí ľudia, ktorí sršali kreativitou a zmenou po niečom novom a najmenej keď sa zastavovala staršia generácia našich otcov, ktorí svojim prístupom dávali jasne na javo nezáujem o inovácie. Lepším kamarátom bola kávička a pohárik vínka pri vedľajšom stánku.
Dajte šancu mladým ľuďom zmeniť zastaralé spôsoby riadenia hotelov a zmeňme prístup od koreňa. Neplačme preto že to nejde, pretože nám nikto nepomáha, pretože nemáme dotácie. Robme a spoliehajme sa iba na vlastné úsilie. Umožniť mladšej generácii kreovať zastaralé myšlienky nebolí, iba sa je treba od nich odosobniť.
Tým že máme funkciu sa naše štúdium nekončí, ale naopak malo by sa začať. Kreativita by mala posúvať tieto segmenty a na skúsenostiach tých starších by sme mali stavať. Nevieme spájať a nevieme posúvať veci vpred. Demokracia je u nás už dlho, ale krátko na to aby sme zapojili svoju myseľ. Robíme to stále ako nás to učili v školách. Prídeme a čakáme čo nám povedia, namiesto toho aby sme sa zamysleli a začali konať. Jeden dobre zmýšľajúci nestačí, musí ich to pochopiť viac….
Patrik Halo
Perto H+H

Ktorí sme my?

26.10.2012

Na svete existujú ŠTYRI DRUHY ĽUDÍ: - tí, ktorí niečo uskutočňujú - tí, ktorí sa na to pozerajú - tí, ktorí sa čudujú, čo sa stalo - tí, ktorí nevedia, že sa niečo stalo!“

Zefektívniť skladové hospodárstvo

15.10.2012

Tento článok uvádzam pre odbornú verejnosť, ktorá môže javiť záujem o efektívne hospodárenie a úsporu času na pracovisku. Jedná sa o šikovný produkt slovinskej spoločnosti ,ktorá môže viac »

Hotel verzus práčovňa.

10.10.2012

V priebehu niekoľkých rokov sa situácia v hotelierstve posunula míľovými krokmi hlavne vo výstavbe hotelov .Získali sme dostatok ubytovacích kapacít na uspokojenie potenciálnej klientely a viac »

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

viktor orbán

Orbán navštíti vo februári Bielorusko, zrejme ho prijme aj Lukašenko

17.01.2019 19:40

Orbán ešte u Lukašenka na oficiálne návšteve nebol

Patrik Halo

Práca, zážitky, skúsenosti a zábava.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 31871x
Priemerná čítanosť článkov: 2125x

Autor blogu

Kategórie