Založ si blog

Aikido, stačí naozaj len pevné odhodlanie?

Nerád by som Aikido nazval športom ,a preto nebudem hovoriť o športe. Z môjho pohľadu je to zoskupenie filozofie a štýl myslenia jednotlivca, pretvorenie myšlienok do pohybu cez litre potu, naučiť sa v živote byť na kolenách a znovu vstať, stať sa súčasťou niečoho magického aby som spoznával hranice svojich možností a nikdy neprestať. Tento článok má byt akýsi návod prípadne prvotné informácie o tom čo som si vybral a v čom chcem aj zotrvať.

V dnešnej dobe nájdeme veľa možností, kde sa môžeme športovo vyžiť a hľadať samého seba. Po čase zistíme, že daný šport nám nevyhovuje a presedláme na niečo iné poprípade na niečo, čo je v danom čase „in“. Bádame, hľadáme, špekulujeme a chceme vyskúšať ,lebo….

Dajte si otázku, „ Prečo som si práve vybral/a tento šport ,a prečo ho chcem cvičiť?“ . Verte, väčšina z Vás sa na niekoľko sekúnd zamyslí a nevie ako má odpovedať. Našli by ste tam , lebo mama chce …,lebo kamarátka tam chodí.., lebo si myslím, že mám nadanie, lebo chcem dobre vyzerať.

Neprihliadame pritom vôbec na skutočnosť, že možno robíme vlastne to ,čo sami ani nechceme. Nechávame sa ovplyvniť niečím, čo sami ani nevieme definovať. Veľa krát ani nevieme kam nás to posunie a čo od toho očakávame. Je jedno či ide o šport, bojové umenie alebo osobný život. Robíme to presne tak, ako nás to naučili v škole. Behať do kolečka bez cieľa. Verte, neverte tento postoj privedie množstvo športovcov ku koncu ich kariéry, množstvo ľudí na pokraj zúfalstva. Stretol som veľa talentov v oblasti športu , ktorí skončili pre úplne banánu vec akou je motivácia.

Nikdy neprestaňte hľadať motiváciu…

Vybrať si to správne a nezabudnúť sa zamyslieť ,že život by mal dávať viac ako očakávate.

Ročne mám veľa možností zúčastniť sa niekoľkých seminárov. Mal som v živote šťastie pri výbere inštruktorov a aj keď ten, ktorý mi dal najviac nie je už medzi nami, ešte stále je z čoho sa učiť a vždy bude. Ako inštruktor mám možnosť nahliadnuť do tejto skupiny ľudí, ktorá chce posúvať svoje hranice. Učiť sa, vzdelávať sa, vedieť počúvať a zároveň meniť svoj postoj k životu a jeho bytiu a to Vás môže posunúť len vpred. Aj keď tých čo vás posunú spočítam možno na jednej ruke, vždy to stojí za to.

V prvom momente som si myslel, že Aikido je jedno z ďalších „bojových“ umení, ktoré vychováva ľudí ktorí sa vedia biť a ja budem jedným z nich. Čakal som na príležitosť prípadne možnosť, kedy si to budem môcť vyskúšať v reálnom živote. Opak bol pravdou a mne sa podarilo nahliadnuť do duše ľudí, ktorí vedia čo chcú v živote a čo im Aikido prinášaná. Na to, aby som sa dostal na takúto úroveň musel som odcvičiť viac ako dvadsať rokov a stretnúť veľmi veľa ľudí s podobným životným štýlom, životným postojom, ľudí s hodnotami a cieľom.

Sú ochotní precestovať niekoľko sto až tisíc kilometrov, aby sa mohli zúčastniť ďalšieho seminára, ktorý sa každý mesiac koná v inom mieste, štáte, kontinente. Trénujú tri pripadne štyri dni, niekoľko hodín denne a stretávajú sa nespočetne s veľmi veľa ľuďmi, ktorí zdieľajú tú istú filozofiu a vymieňajú si svoje poznatky a nadobudnuté skúsenosti. Tu nie je priestor na to, aby ste za svoj výkon hľadali nejakú zlatú prípadne striebornú medailu. Nehľadajte odmenu, peniaze ani moc. Všetko čo dostanete je priama úmera toho čo odovzdáte. Tu sa môžete zamyslieť, čo všetko musí takýto človek spraviť, aby Vám odovzdal svoje nadobudnuté vedomosti a skúsenosti na tréningu tu doma. Koľko krát sa musí postaviť zo žinenky po každom jednom páde a mnoho ďalších úkonov, ktoré sa vám v prvom momente javia ako veľmi jednoduché. Na ich zvládnutie potrebujete nespočetné množstvo síl, výdrže a sebaovládania.

A ak si v živote kladiete otázku či naozaj to čo ste si v živote vybrali je to čo chcete robiť, je to čo chcete žiť, zamyslite sa a ak máte ešte čas aj konajte.
Je na Vás ako zo svojim životom naložíte a kam a ako budete kráčať.
Ak máte pevne odhodlanie posúvať svoje životne hranice, vytrvalosť, úctu a pokoru a v živote Vám chyba niečo, čo momentálne neviete definovať skúste navštíviť tréning www.aikidojo.sk a nájsť tam to, čo možno hľadáte.
Nečakajte, že za niekoľko mesiacov sa z Vás stane učiteľ prípadne majster obohnaný slávou. Pozrite sa do svojej minulosti, hľadajte kde ste, kto ste a kam chcete ísť…

Patrik Halo
MEDECO GROUP

Ktorí sme my?

26.10.2012

Na svete existujú ŠTYRI DRUHY ĽUDÍ: - tí, ktorí niečo uskutočňujú - tí, ktorí sa na to pozerajú - tí, ktorí sa čudujú, čo sa stalo - tí, ktorí nevedia, že sa niečo stalo!“

Zefektívniť skladové hospodárstvo

15.10.2012

Tento článok uvádzam pre odbornú verejnosť, ktorá môže javiť záujem o efektívne hospodárenie a úsporu času na pracovisku. Jedná sa o šikovný produkt slovinskej spoločnosti ,ktorá môže viac »

Hotel verzus práčovňa.

10.10.2012

V priebehu niekoľkých rokov sa situácia v hotelierstve posunula míľovými krokmi hlavne vo výstavbe hotelov .Získali sme dostatok ubytovacích kapacít na uspokojenie potenciálnej klientely a viac »

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Problematikou čakacích listín sa zaoberáme, tvrdí ministerstvo zdravotníctva

23.10.2018 17:13

Jeho cieľom je, aby pacienti na zákroky, respektíve na vyšetrenia čakali čo najkratšie.

Robert Kalinak

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií ukončil konanie voči Kaliňákovi

23.10.2018 16:21

Výbor sa zaoberal aj poslankyňou NR SR a primátorkou mesta Prievidza Katarínou Macháčkovou.

Taliansko Irán sankcie Conte TK

Brusel odmietol taliansky rozpočet, Rím nemá plán B

23.10.2018 16:11

Európska komisia odmietla plán talianskej vlády na podobu rozpočtu na rok 2019 a dala Rímu tri týždne na predstavenie nového návrhu.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Zvolebnieva sa. Bratislavskí poslanci nedorokovali ani na tretíkrát

23.10.2018 16:06

Zasadnutie museli po niekoľkých hodinách predčasne skončiť pre neuznášaniaschopnosť zastupiteľstva.

Patrik Halo

Práca, zážitky, skúsenosti a zábava.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 31060x
Priemerná čítanosť článkov: 2071x

Autor blogu

Kategórie